... zdravá síla přírody pro tělo i duši

ACQUA DI FIRENZE - parfém s legendou, s historií, s tajemnou vůní a kouzlem, s ingrediencemi z dílen starých italských mistrů

Acqua di Firenze – stručný popis parfému a jeho symboliky         

První výrobci – Florencie byla v době středověku a renesance jedním z nejbohatších a nejcivilizovanějších měst Evropy, centrem umění, kultury a vědy. Byla známá také jako město, kde se soustředili výrobci parfémů. V laboratořích klášterů a původních lékárnách, v době takových výjimečných postav historie, jako byli Dante, Giotto nebo Botticelli, vznikaly první parfémované vody, které měly zdůraznit bohatství, krásu a ctnost těch, kteří je používali.

Legenda – jednou ze žen období renesance, známých svým vřelým vztahem k parfémům, byla už Kateřina Medici, která pocházela z Florencie, a která se stala francouzskou královnou. Francouzskou královnou se stala další rodačka z Florencie, Marie Medici. V jejich dobách byla velmi proslavená parfémovaná florentská voda,jejíž recept byl velmi bedlivě střežen, ale podle legendy bylo v 17.století jeho tajemství prozrazeno, receptura se dostala do Německa, a stala se základem pro výrobu Kolínské vody.

Mýtus -  Florencie byla v době středověku a renesance laboratoří západní civilizace.

Člověk začal dobývat svět a jeho vůně. V dobách Cosima a Lorenza Medici vznikaly v Platónské akademii nové filozofické směry, ovlivněné takovými umělci, jako byli Leonardo da Vinci nebo Botticelli. Začal být kladen důraz na harmonii duše a těla.

Znalosti vedly ke štěstí. A tak se i alchymisté a drogisté vydávali na cestu hledání esence přirozenosti, tajemství její síly a krásy. Už v této historii nacházíme spojitost 3 charakteristických prvků všech vůní: symbolu, vůně a tajemství.

Symbol – květina – už samotné slavné město Florencie má symbol květiny ve svém názvu. Je to město květin, město umění, poezie, hledání krásy, rozkvětu civilizace. Květina samotná je jednou z největších možností vyjádření krásy přírody, symbolu narození a také znovuzrození. Florencie chtěla být jako květina, město květin a zahrada, plné barev. Tak vznikl florin, florentské platidlo se znakem květiny.

Kouzlo – dalším symbolem Florencie bylo číslo 8 a jeho geometrické zobrazení v oktagonu. Oktagon byl považován za rovnováhu mezi čtvercem, který symbolizuje hmotu, a mezi kruhem, který symbolizuje ducha.  8 rohů a 8 stran se stalo symbolem Florencie. Najdete do na stavbách, v zahradách i na náměstích Florencie.

Během 15.století byla florentská Filarete vytvořena jako ideální město, které má 8 rohů, 8 věží, 8 vchodů a 8 náměstí, jako symbol harmonie mezi člověkem a přírodou.

A tak číslo 8 a oktagon připomínají právě soulad harmonie a krásy.

Tajemství -  vrcholným uměleckým dílem renesance je Botticelliho obraz Jaro, kterým se prolíná 8 znaků. Ukrývá dokonalé tajemství, tajemství toho, jak dosáhnout harmonie, lásky a štěstí – dva symboly Florencie, květiny a číslo 8. A tak nás tajná formule z osmi květin, k jejímuž vzniku přispěl svou znalostí získávání extraktů i sám Leonardo da Vinci, zavádí zpět k hlubokému pochopení starého mýtu, k pochopení symbolu, tajemství harmonie a krásy.

Pyramida vůní Acqua di Firenze:

Citrus, andělika, vonné kadidlo, myrta

8 květin :  florentský kosatec, růže, levandule, hyacint, mimóza, narcis, konvalinka, jasmín

Z dřevin pačule, vetiver, ambrette

Napsat recenzi

Poznámka: Nepoužívejte HTML tagy!
    Špatný           Dobrý

Parfémová voda ACQUA DI FIRENZE - unisex, 8ml

  • Výrobce: Linea Toscana
  • Kód výrobku: ACQUA DI FIRENZE - unisex parfémová voda, 8ml
  • Dostupnost: Na skladě
  • 445,00Kč

  • Cena bez DPH: 367,77Kč

Podobné výrobky

Parfémová voda ACQUA DI FIRENZE - unisex, 100ml

Parfémová voda ACQUA DI FIRENZE - unisex, 100ml

ACQUA DI FIRENZE - parfém s legendou, s historií, s tajemnou vůní a kouzlem, s ingrediencemi z dílen starých italských mistrůAcqua di Firenze – stručný popis parfému a jeho symboliky         První výrobci..

2 900,00Kč Cena bez DPH: 2 396,69Kč

Tagy: parfém, voda, unisex, Acqua di Firenze, florentská, vůně, aromaterapie, přírodní